Turnike-Bariyer Sistemleri

Turnike bariyer sistemleri, geçiş kontrolleri yapılacak olan alanlarda kullanılan sistemlerdir. Turnike bariyer sistemleri günümüzde çok geniş alanlarda kullanılmaktadır. Metro ve metrobüs istasyonları, hastaneler, fabrikalar, plazalar, işletmeler, holdingler gibi birçok farklı alanda güvenle kullanılabilirler. Tüm bu alanlarda kullanılacak olan turnike bariyer sistemleri modellerinin 4 farklı modeli bulunmaktadır. Bunlar; engelli geçiş turnike bariyer sistemleri, hızlı geçiş turnike bariyer sistemleri, boy turnike bariyer sistemleri ve bel turnike bariyer sistemleri. Bu sistemlerden hangisinin kullanılacak olduğu tamamen kullanım alanınıza göre değişmektedir. Genel olarak turnike bariyer sistemleri modellerimizin tamamı aynı işe yarıyor olsa da kullanım şekilleri farklılık göstermektedir.

Engelli geçiş turnike bariyer sistemleri, engelli bireylerin geçiş yapabilmesi için kullanılmakta olan turnikelerdir. Engelli bireylerin tekerlekli sandalye ile bu turnikelerden geçiş yapması sağlanır. Kullanımı çok kolay olup pek çok farklı alanda aynı zamanda serbest geçişlerin yapılabilmesi için de tercih edilmektedir. Montajları, montaj kiti sayesinde oldukça hızlı bir şekilde yapılır. Dış ortamlarda kullanılan engelli geçiş turnike bariyer sistemleri modellerimiz, paslanmaz çelik gövdeye sahiptir. Bu sayede olumsuz hava koşullarından asla etkilenmeden güvenle çalışabilmektedir. İç ortamlarda kullanılan modelleri ise elektrostatik boyalı gövdeye sahiptir. Bu turnikelerimizin kolları cam ya da pleksi olabilir. Kolların üzerine geçiş yönü okları konulabileceği gibi aynı zamanda engelli bireyler için olduğunu belirten işaretler de konulabilmektedir.

Boy turnike bariyer sistemleri ise insan taşkınlıklarını engellemek için kullanılmakta olan turnikelerdir. Genellikle stadyum ve konser alanlarında kullanılan bu turnikeler, her geçen gün de çok daha sık tercih edilmektedir. Çünkü geçişleri kısıtlamak için harika bir seçenektir. Boy turnike bariyer sistemleri, tüm personel devam kontrol sistemi cihazları ile de tetiklenebilir. Böylece sadece izin verdiğiniz kişilerin geçiş yapması sağlanmaktadır. Dış ortamlarda kullanılan boy turnike bariyer sistemleri, paslanmaz çelik gövdeye sahiptir. İç ortamlarda kullanılan modelleri ise elektrostatik boyalıdır. Dış ortamlarda paslanmaz çelik olması sayesinde su geçirmeden gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir.