Otel Tv Sistemleri

Otel TV, Daha çok otel, hastane gibi yataklı hizmet veren yerlerin misafir veya hastalarına sunduğu, yönetilebilir TV yayın ve bilgi yayın sistemidir.
Evlerde kullanılan tüketici sınıfı TV lerden en önemli farkı, network veya anten kablosu üzerinden TV lerin uzaktan yönetilebilir olmasıdır.
Kişiye özel “Hoş Geldin“ ekranı ile açılan bu çözümler, TV menüsünde Otel veya Hastane içinde duyuru, bilgilendirme, tanıtım gibi diğer özel hazırlanmış içeriklerin paylaşılmasına imkan tanır.
Böylelikle Otel veya Hastane yönetimi, misafirlerine TV yayını izletmenin yanında, kişiye özel “Hoş Geldiniz” ya da “Geçmiş Olsun” mesajlarını iletebilir ve diğer özel hazırlanmış içeriklerini paylaşabilir.


Ayrıca, yönetim tarafından TV üzerinde ses üst limit, kanal frekansları arama engelleme, renk ışık gibi diğer ayarların değerlerini değiştirememe gibi bir takım kısıtlamalar yapabilir.
Otel TV’nin sunduğu yenilikçi çözümlerle konuklara özel bir TV izleme deneyimi yaşatılır.
Uzak erişim yolu ile kurulum ve yönetim imkanı
Özel konaklama uygulamaları ile daha hızlı ve hassas TV izleme imkanı
Mobil cihazlardaki içeriklerin kablosuz bağlantı seçenekleri ile kolaylıkla odadaki TV’ye aktarılması
Philips Otel TV’ler, sahip oldukları entegre sistem sayesinde uluslararası ve yerli interaktif yazılımları ile başka hiçbir donanıma ihtiyaç olmadan çalışırlar. Bu sayede maliyet avantajı sağlar ve sistemi basit ve kullanıcı dostu hale getirir. Sistem için ayrı, TV için ayrı kumanda kullanılmasına gerek kalmaz.
Head-End sistemleri uydu, karasal ağlar veya radyo kanalı ile gönderilen sinyallerin merkezi olarak alınıp toplu bir şekilde dağıtılması çözümleridir.
Bu sistemler Dijital (QAM) veya IPTV olarak iki farklı şekilde kullanılabilir. Head-End’ler, aldıkları sinyalleri kodlayarak bir IP ağı üzerinden Harici Medya Video Oynatıcıya (STB), İnteraktif IPTV’lere aktarmaya ya da bağımsız bir TV yayını olarak TV ünitesi üzerinde çalıştırmaya izin vermektedir.